ESF Roll of Honour

Download ESF Roll of Honour or view the latest below.




Roll of Honour 2015

Venue Age Group Winners Runners Up Prostar Fair Play Winners
Paris 8-12 April 2015 U10 Arsenal SS Herts Yaxley Football Academy Llandudno FC
U11 Linfield FC ‘A’ Linfield FC ‘B’ St Cadocs FC ‘B’
U12 Wickersley School & Sports College CS Meaux Arsenal SS Herts
U13 Linfield FC CS Meaux Colyton Cobras FC
U13G Bedlington Town Bulldogs FC FFA 77 Hinchingbrooke School ‘A’
U14 Kent Schools Richard Hale School Wickersley School & Sports College
U15 Bishop Vaughan Catholic School Don Valley Academy Tavistock College ‘B’
U15G Kent Schools Kelvin Hall School Scarborough Ladies FC
Ayr 17-20 April 2015 U9 N/A N/A Craigie Colts Green
U10 N/A N/A Cairneyhill Athletic Maroons
U11 N/A N/A Albert Foundry Ultra
U12 N/A N/A Scone Thistle
U13 Portadown FC Bonnyrigg Rose Colts Strathendrick FC
U14 Portadown FC Cantera FC Queen Elizabeth GS ‘B’
Ayr 1-4 May 2015 U8 N/A N/A Musselburgh Youngstars ‘A’
U9 N/A N/A Seaton Juniors FC
U10 N/A N/A Peterhead BC
U11 N/A N/A Parkmoor BC
U12 N/A N/A Dundee West FC Reds
U13 Firhouse Carmel FC Blantyre SA FC Carryduff Colts FC ‘B’
U14 Portadown Youth FC Auchinleck Talbot BC Carnmoney FDC
Pwllheli 1-4 May 2015 U7 Mossley Hill FC Spirit of Youth JFC Ninjas N/A
U8 Melling Boys Athletico Blues FC Jags N/A
U9 Bispham JFF Porthmadog Juniors N/A
U10 Spirit of Youth JFC ‘A’ JFC Greasby Reds N/A
U11 Club Sports JFC Melling Boys N/A
U12 Bulford Boys FC Forefield Rangers / Cannock Town N/A
U13 JFC Greasby Penrhyndeudraeth Juniors N/A
U14 JFC Greasby Penrhyndeudraeth Juniors N/A
Minehead 24-27 April 2015 U7 Newport Corinthians ‘A’ Upminster Park Rovers Beaufort Colts
U8 Hibernians FNFC ‘A’ Penygarth & Trevethin FC Cwm Welfare FC ‘B’
U9 Pegasus Juniors Seven Sisters AFC Allexton & New Parks Hawks
U10 Ashton Boys ‘A’ Ashton Boys ‘B’ Wokingham & Bracknell FC
U11(7) AFC Rumney Juniors AS Champs sur Marne Llanblues AFC Juniors
U11(9) Kidderminster Harriers Aberbargoed Buds Cynffig FC
U11G Portishead Town Panthers AFC Leicester Girls & Ladies Oadby & Wigston Girls
U12 Chelsea Academy School AS Champs sur Marne Trinant Tornadoes
U12G AFC Leicester Southampton Saints Girls Westbury Park Foxes
U13 Marine Academy Plymouth Bridgwater Wolves FC SA1 Stars
U13G Oadby & Wigston Girls Chelsea Academy School Chelsea Academy School
U14 AFC Rumney Juniors Felpham Colts Ferndale Rodbourne
U14G Rhydyfelin AFC Atherstone Rangers Skilz SAFC
U15 Ilkeston FC Hallen FC Newquay AFC Youth
Minehead 1-4 May 2015 U7 Cresswell Wanderers FC Wednesfield FC Aces Wednesfield FC Aces
U8 Tipton Youth Cresswell Wanderers FC Cresswell Lions FC
U9 Four Oaks Phoenix FC Bristol Spartak FC Four Oaks Phoenix FC
U10 FC Tredegar Lane Head FC Tigers Minehead Youth FC
U11 Lane Head FC Spartans AFC Mansfield Plymstock United Colts
U12 Cheltenham CS Youth Blues Trowbridge Town FC Brynna FC
U13 Lane Head FC Vipers Tamerton Foliot Youth Tamerton Foliot Youth
U14 Banbury United FC Central Ajax FC Minehead Youth FC
Skegness 1-4 May 2015 U7 Bootle FC Easington Colliery AFC Marton FC Whites
U8 Walker Central Whites Hessle Rangers FC Easington Colliery Whites
U9 Britannia FC Marton FC Blue Coventry Jags FC
U10 Netherton Athletic Hetton Juniors Inter Scawthorpe Scorpions FC
U11 Shifnal Harriers FC Monkseaton Juniors Reds Ossett Town Juniors ‘B’
U12 Sproatley Juniors FC Chadderton Park FC Griffins Newcastle East End Reds
U13 Felixstowe & Walton FC Juniors Thorncliffe Juniors FC Heather Juniors FC
U14 Hetton Juniors FC Boldon Colts FC Killingworth YPC Munich
U15 Chadderton Park FC Eagles PRD United FC Morpeth Sporting Club
Skegness 15-18 May 2015 U7 Wallsend BC Yellows Pudsey Juniors Rangers Leverington Youth
U8 Wallsend BC Barca Woodhouse Colts ‘B’ Wallsend BC Madrid
U9 Marton Royals Wallsend BC Madrid Biggleswade Town Youth
U10 Arsenal SS Lincolnshire Wallsend BC Madrid St Marys Kings FC
U10G Boldon Girls FC Charlton Athletic Women Lincoln Griffins
U11 Arsenal SS Lincolnshire Thornton Cleveleys FC Longhill Ravens FC ‘B’
U11G Boldon Girls FC Lincoln Griffins Louth OB FC Girls
U12 Wallsend BC Yellows Wallsend BC Greens Allexton & New Parks FC
U12G Boldon Girls FC Newcastle East End FC Blyth Town Girls Real
U13 George Spencer Academy Leverington Youth Seaham Roseberry Park
U13G Charlton Athletic Women Cleveland Juniors George Spencer Academy ‘A’
U14 Maghull Whites FC Lowlands JFC Higham FC
U14G New Fordley Juniors Doncaster Belles FC Kettering FC Girls
U15 Louth Old Boys FC Manor FC Bedford FC
U15G Charlton Athletic Women Addicks Charlton Athletic Women Robins Lincoln Griffins ‘A’
U16G Charlton
U16G Charlton Athletic Women Retford United JFC Kettering FC Girls
Bognor Regis 1-4 May 2015 U7 London Colney Colts Blues Kennington Athletic FC PS Olympic FC
U8 Upminster Park Rovers Green Parsloe Athletic Loass FC
U9 Billericay Town Colts Penn Colts South FC Cardiff Crusaders FC ‘A’
U10 Bromley Invictus FC London Colney Colts Reds Bridgend Town Juniors
U10G Crawley Town Girls FC St Albans City Youth St Albans City Youth
U11 Loass FC Woodmansterne Hyde FC Abbey Rangers FC ‘B’
U11G Little Thurrock Dynamos PTJ Jets FC Writtle Minors Girls
U12 Harvesters FC North Wormley Youth FC Croft JFC
U12G Southampton Saints Girls Loass Girls Biggleswade United Youth
U13 Buckhurst Hill FC West Drayton FC Devizes Town Reds
U13G Southampton Saints Girls Tattenhoe FC Kempton Girls FC
U14 Ducklington FC AFC Dunstable EJA Harborne Youth FC
U14G Gravesham Girls FC AFC Kempston Girls & Ladies Harris Academy Falconwood
U15 Cove Youth FC Interwood FC Frys FC
U15G Writtle Minors Girls Greens Loass Girls Kewford Eagles Girls FC
U16G Southampton Saints Girls Woking Cougars FC Kewford Eagles Girls FC
Bognor Regis 22-25 May 2015 U8 Carshalton Athletic Reds Mallinson FC Princes Park YFC ‘B’
U9 Great Danes YFC Mallinson FC ‘A’ Upminster Park Rovers
U10 Esher FC Lions Dulwich United FC Faversham Town FC
U11 Carshalton Athletic Purples Colron Boys FC Hangleton Rangers YFC
U12 Just Sports FC Kennington Athletic FC Andover Blue Star

ESF Grand Finale 2015

Age Group Winners Runners Up
U7 Mossley Hill FC Bootle FC
U8 Upminster Park Rovers Green Carshalton Athletic Reds
U9 Britannia FC Billericay Town Colts
U10 Arsenal SS Herts Esher FC Lions
U11 Kidderminster Harriers Loass FC
U11G Little Thurrock Dynamos Portishead Town Panthers
U12 Harvesters FC North Just Sports FC
U12G Southampton Saints Girls Loass Girls
U13 Felixstowe & Walton FC George Spencer Academy
U13G Bedlington Town Bulldogs FC Southampton Saints Girls
U14 Ducklington FC Banbury United FC
U14G New Fordley Juniors Doncaster Belles FC
U15 Chadderton Park FC Eagles PRD United FC